Żwirek, który można wyrzucać do toalety?

Każdy właściciel kota staje przed pytaniem:

który żwirek dla kota wybrać? Jaki żwirek jest najlepszy dla mojego kota? Co zamiast żwirku? Albo: gdzie wyrzucać żwirek dla kota? Jak utylizować żwirek dla kota?

Są to bardzo ważne pytania, ponieważ od dobrego wyboru uzależniona jest wygoda sprzątania oraz higiena naszego pupila.  

Wybór na rynku jest bardzo szeroki i z pewnością każdy znajdzie coś co w 100% dopasowane do potrzeba kota i właściciela. W sklepach znaleźć można żwirki:

bentonitowe,

silikonowe,

drewniane,

– oraz kukurydziane,

Tak, żwirek dla kota z kukurydzy! Benek CORN to żwirek 100% naturalny, który ulega biodegradacji.

Benek Corn ma doskonałe właściwości zbrylające, świetnie chłonie ciecz, jest wydajny i skuteczny w pochłanianiu nieprzyjemnych zapachów. Grudki, które się zbrylą, nie rozpadają się podczas usuwania z kuwety.

Najważniejsze cechy żwirku kukurydzianego:

naturalny – wykonany jest z naturalnego i biodegradowalnego surowca,

bezpieczny – naturalny surowiec, który jest użyty do produkcji nie zagraża kotu. Nawet połknięcie pojedynczych granulek nie sprawi problemu, jest więc polecany przy młodych kotach, które uwielbiają próbować wszystkiego przed użyciem

trwale się zbryla – szybko i mocno wiąże ze sobą pojedyncze ziarenka

bez pyłu – przy produkcji zadbaliśmy o pozbawienie żwirku pyłu, przez co żwirek jest w formie czystych, gładkich granulek

żwirek dla kota, który się nie roznosi poza kuwetę

– dzięki dobraniu odpowiedniego ciężaru właściwego, żwirek nie przyczepia się do sierści, ani łapek a tym samym nie roznosi poza kuwetę,

wydajny – z kuwety usuwa się tylko i wyłącznie zbrylone grudki oraz odchody, a następnie dosypuje tylko tyle żwirku, aby uzupełnić kuwetę

wygodny w użytkowaniu – opakowanie łatwo jest nieść dzięki zastosowanemu workowi z uchwytem, a 7 litrowy worek żwirku wazy tylko 4,5 kg!

Struktura żwirku kukurydzianego
Żwirek dla kota kukurydziany

Żwirek kukurydziany, a usuwanie w toalecie.

Zbrylony żwirek da się usuwać w toalecie, ponieważ nawet najtrwalsze grudki rozpadają się pod wpływem wody, należy jednak sprawdzić lokalne przepisy dotyczące usuwania zanieczyszczeń drogą sanitarną.

A co ze żwirkiem silikonowym? Czy można wyrzucać do toalety? Zapoznaj się z artykułem >>> link

Kukurydziany żwirek dla kota – jak często wymieniać?

Żwirek z kukurydzy doskonale się zbryla, dzięki czemu nie ma potrzeby codziennego usuwania całego podłoża. Łopatką należy wybrać grudki i odchody, a następnie uzupełnić nowym, czystym żwirkiem w takiej ilości w jakiej został usunięty. Wymiana całego podłoża i umycie kuwety nie jest konieczne codzienne. Przy jednym kocie i normalnej częstotliwości używania, generalne sprzątanie wystarczy przeprowadzać co 3-4 tygodnie.